~Anime - Kingdom~
~Anime - Kingdom~
~Anime - Kingdom~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~Anime - Kingdom~

Forum Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 in the rain

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 8:30 pm

Era trecut de miezul nopti,iar eu numai ce ajunsesem de la vanat din padure.Stateam pe balustrada de pe balcon privind cum cerul isi varsa lacrimile.Oftez incet inchinzandumi ochii si lasand lacrimile cerului sa ma ude.Era totul atat de placut si linistit,ca un zambet mic imi aparu pe buze iar cateva lacrimi se prelingeau pe obrajii mei ducanduma cu gandul la trecut.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:03 pm

Tocmai ce se intorcea de la " hoinarit " . Ploua fara incetare si era in aproprierea caminului . Avea gluga pe cap , asa ca ateriza direct pe balustrada unui balcon al caminului . Isi duse o mana pe cap , inspirand adanc usurat ca nu cazuse pe spate , cum i se mai intamplase o data.
Sari de pe balustrada , cazandu-i si gluga pe umeri . In scurt timp observa ca mai era o fata . Perfect , poate avea chef de joaca , nu se stie . Simti imediat ca era vampir , cu atat mai bine pentru el .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:07 pm

Mi-am redeschis ochii cand am mai simtit o prezenta.L-am privit din cap pana-n picioare zambind usor apoi.Tricoul pe care il purtam era lipit de corp punandu-mi mai in evidenta formele.Am oftat incet stergandu-mi lacrimile ce erau superficiale si tragand de tricou ca sa nu mai stea lipit de mine.
-Neata.spun pe un ton neutru.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:13 pm

>>Neata.<< fusese replica ei , intr-adevar , pierduse notiunea timpului si nici nu mai stia cat era ceasul . Uneori chiar uita ca timpul chiar exista . Se intoarse mai bine cu fata la ea , ridicand o spranceana .
Neata . murmura , cazandu-i ochii pe formele ei bine facute . Intr-adevar , unde se mai vedea asa ceva ? Se considera norocos , pe moment macar . Se rezema cu spatele de balustrada , lasand capul pe spate privind cerul negru , si cum picurii de apa ii atingeau pielea chipului sau . Inchise cateva clipe ochii , facand loc unui oftat printre buze . Dupa care ridica din nou capul si o privi iar pe tipa , avand inca un zambet strengar .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:18 pm

-Izabella,mai pe scurt Iza.ma prezint intr-un final lasandu-ma pe spate si tinandu-ma cu mainile de balustrada.
Oftez incet deschizandu-mi din nou ochii si stand la pozitia mea initiala.M-am dat pana la urma jos de pe balustrada injurandu-mi tricoul in italiana si cum ma dadusem jos de pe balustrada alunecasem pe apa ce era pe acolo.
-La naiba.soptesc.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:34 pm

Mathias , spune-mi cum vrei . murmura privind in jos . Ii veni sa rada la injuratura ei , o intelesese prea bine . Cunostea italiana cat de cat , o invatase doar in anii trecuti .
Ridica o spranceana cand aceasta aluneca si cazuse pe jos . Se desprinse de balustrada , mergand spre ea si aplecandu-se incet . Nici gand s-o ajute sa se ridice . Se apleca peste ea , fiind deasupra ei acum , proptindu-se intr-o mana .
Isi plimba cealalta mana pe piciorul ei , pe pielea fina . Vroia doar sa- i "examineze" corpul asa cum stia mai bine , apoi schita un zambet .
Mda . Perfect . spuse continuand sa zambeasca usor satisfacut . Se ridica dupa apucand-o de mana si ridicand-o rapid de sus , tinand-o la nivelul capului sau , pentru ca era cu mult mai inalt .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeSam Ian 22, 2011 10:41 pm

L-am privit ciudat cand se puse deasupra mea,tresarind simtindu-i mana pe piciorul meu.
-Se pare ca cineva are chef de joaca.soptesc zambind usor apropiindu-mi mai mult de el vazand ca era mai inalt.
-Stii nu e corecct ca esti mai inalt...soptesc.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 2:05 pm

Cam asa ceva . zambi pervers , la prima replica a fetei . Cheful de joaca era putin , marunt , dar vroia sa se satisfaca .
Inalt ? Da , chiar era inalt , si se multumea in acel moment de inaltime .
Nu e corect ? Ghinion . isi pastra zambetul pe buze , apropiindu-si chipul de al ei , cat sa-i simta respiratia rece .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 2:19 pm

-Mda..mersi pentru nimic.spun zambind usor si apropiindu-mi mai mult chipul de al sau,privindu-l in ochii.Si ce ai vrea sa facem acum?intreb curioasa.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 7:23 pm

Depinde . ridica o spranceana , facand un pas in spate . Totusi trebuia s-o ia mai usor , nu vroia sa actioneze gresit ... Isi lua privirea de la fata , uitandu-se la cer , cum ploaia o lua mai usor . Nu esti minora , nu? o intreba curios , fiind aproape sigur ca nu era .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 8:11 pm

-nu sunt minora,dar nu sunt dupa aventuri daca astepti asta de la mine,nu ai ales persoana potrivita.doar ma joc dar nu vreau sa ajung in patul tau.spun rezemanduma de balustrada. Miam lasat capul pe spate inchizandumi ochi si oftand incet.Incepea sa se racoreasca afara,iar eu tremuram involuntar.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 8:57 pm

Ramase un pic confuz . Nu cauta aventuri ? Bine , dar el tot vroia putina " joaca " .
Mai vedem . dadu din umeri , incrucisandu-si mainile la piept si rezemandu-se de unul dintre pereti .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 8:59 pm

-Mda..cum spui tu.spun oftand urcandu-ma din nou pe balustrada.Bun ce facem ca mam plictisit?intreb curioasa indreptandu-mi privirea spre el,apoi lasandu-ma pe spate tinandu-ma de balustrada ca nu cumva sa pic.
Sus In jos
Mathias

Mathias


Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 9:03 pm

S-a plictisit ? se gandi amuzat . Paaai ... murmura ganditor . Tinand cont ca e trecut de miezul noptii ... zambi in coltul gurii , desi nici el nu stia la ce se gandea .
Sus In jos
Izabella

Izabella


Mesaje : 24
Data de inscriere : 22/01/2011

in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 9:10 pm

-Merg sa ma schimb ca mie rece,vii cu mine?intreb dandu-ma jos de pe balustrada,avand grija sa nu ma impiedic din nou si oprindu-ma in fata lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





in the rain Empty
MesajSubiect: Re: in the rain   in the rain Icon_minitime

Sus In jos
 
in the rain
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Anime - Kingdom~ :: Caminul :: Balconul-
Mergi direct la: